INICJATYWY ZE STRONY RODZICÓW ZREALIZOWANE
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 • Kolejna wycieczka zagraniczna uczniów klasy V, ich rodziców i dziadków, tym razem samolotem do Rzymu – 8 -11 grudnia 2013r.
 • Zabawy noworoczne – styczeń 2014r.
 • Wyjazd uczniów klasy I gimnazjum do Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie – styczeń 2014r.
 • Zabawa karnawałowa – luty 2014r.
 • Tworzenie boiska wielofunkcyjnego – marzec 2014r.
 • Kolejny piknik rodzinny – 14 czerwca 2014r.
 • Odmalowanie pomieszczenia klasy V – sierpień 2014r.

Bardzo DZIĘKUJEMY za Państwa zaangażowanie i czekamy
na następne propozycje do realizacji w nowym roku szkolnym 2014/2015 :)


WYJAZD DO WŁADYSŁAWOWA

     W dniach od 18 do 22 sierpnia 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 5-dniowej wycieczce na Półwysep Helski. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Czarnylas i Hetmanów „ZŁOTNICA”, które pozyskało w ramach projektu „Wypoczynek dzieci i młodzieży” środki z gminy Przygodzice.

     Uczniowie zwiedzili Władysławowo, Hel, Jastarnię, Rozewie, Jastrzębią Górę oraz Gdynię. Do ciekawych miejsc należały również: fokarium, latarnie morskie, porty, molo, klify nadmorskie, Skwer Kościuszki z „Darem Pomorza” i Akwarium w Gdyni. Oczywiście główną atrakcją było plażowanie i kąpiel w morzu.

     Opiekunami byli nauczyciele: Barbara Cieślińska, Renata Matschi, Krzysztof Karolewski, a organizatorem Sławomir Sołtysiak.


ROZBIÓRKA DZIEWIĘTNASTOWIECZNEGO BUDYNKU

     13 sierpnia bieżącego roku przy Zespole Szkół w Czarnymlesie rozpoczęła się rozbiórka budynku sprzed lat.

     Do prac przystąpiono po wydaniu opinii o stanie technicznym przez p. Zbigniewa Tomickiego, który równocześnie nadzorował prace rozbiórkowe.

Usunięciem i utylizacją eternitu zajęła się firma InterMax pod kierownictwem p. Wiesława Puchalskiego z Przygodzic, natomiast rozbiórki murów podjęła się marka PHUP Autoteks pod przewodnictwem p. Tadeusza Szczypkowskiego z Ludwikowa.

     Wszystkim zaangażowanym Rodzicom oraz Przedstawicielom Rady Sołeckiej bardzo gorąco dziękujemy, tym bardziej, że pracy było sporo.

     Obecnie teren czeka na zagospodarowanie po wcześniejszym zabezpieczeniu i uzupełnieniu czarną ziemią.


ZWYCIĘSTWA NASZYCH KOLAREK

     Znakomicie spisały się dziewczyny naszej szkoły, a także wychowanki klubu MLUKS SZPEREK-BURGHARDT ANTONIN - podopieczne Bogusława Janiaka.

     W dniu 01.08.14r. i 02.08.2014r. odbyły się jedne z najważniejszych zawodów kolarskich: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, w których udział wzięły: Wiktoria Golińska, Weronika Rozwora, Kornelia Stawicka i Żaklin Szczypkowska.

Dziewczyny w poszczególnych konkurencjach zdobyły medale:

- Wiktoria Golińska i Kornelia Stawicka - złoto w jeździe dwójkami na czas,

- Wiktoria Golińska - srebro w wyścigu wspólnym.

     Po tych dwóch dniach wyczerpującego ścigania, dziewczyny 03.08.2014r. pojechały do Bydgoszczy na pierwszy etap Nutelli Mini Tour de Pologne, na którym Nicola Golińska zwyciężyła w kategorii 11-12 lat – otrzymała złoto, natomiast starsze koleżanki miały
w tym samym dniu Nutelli Mini Tour de Pologne o Puchar Młodzika, w którym zwyciężyła Weronika Rozwora. Dziewczyny wygrały również wyścig drużynowy, a w składzie były: Wiktoria Golińska, Weronika Rozwora i Kornelia Stawicka.

     Najmłodsza uczestniczka - Nicola Golińska - poszczyciła się zdobyciem najwyższego podium w czwartym etapie Nutelli
w Katowicach. Gratulujemy!

     W dniach 23-24.08.2014r. dziewczyny zmierzyły się z torem kolarskim na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek. Pierwszego dnia uczestniczki sięgnęły po dwa medale w wyścigu na dystansie 250m ze startu zatrzymanego. Weronika Rozwora zdobyła złoto, z Kornelią Stawicką brąz. W następnym dniu Weronika Rozwora i Kornelia Stawicka otrzymały złoto, a Wiktoria Golińska
i Żaklin Szczypkowska brąz w sprincie drużynowym. W tym samym dniu odbył się wyścig punktowy, w którym Weronika Rozwora miała srebro, a Wiktoria Golińska miała brąz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY :)

null

null


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

      Czy to możliwe? Tak! To koniec roku szkolnego! Wakacje! Zanim jednak się rozpoczną, zajrzyjmy w czas wytężonej pracy mijającego roku.
A nasi uczniowie mogą powiedzieć, że pracowali… rzetelnie. Dlaczego? Z pewnością należy pogratulować Absolwentom klasy VI, którzy uzyskali najwyższy wynik punktowy w naszej gminie ze Sprawdzianu Szóstoklasisty :-)

Gratulujemy także Abiturientom Gimnazjum, którzy także mogą pochwalić się przepięknymi wynikami, pozwalającymi im dostać się do wymarzonej szkoły. Będziemy za Wami tęsknić :-)

     Zapewne tegoroczne zakończenie roku szkolnego byłoby podobne do wielu poprzednich, jednak należy podkreślić, iż tak nie było. Dlaczego? Otóż, z żalem serca, jednak jest to prawdą, iż odeszły od nas trzy wyjątkowe Panie, które przez lata służyły swą pracą, oddaniem i sercem właśnie naszej szkole.

I tak po prawie czterdziestu latach pracy przeszła na emeryturę Pani Alina Jankowska- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i plastyki.

   Praca Pani Aliny wzbogacała uczniów w wartości ponadprzeciętne, uwrażliwiała na sztukę, pozwalała dosięgać do jej najdalszych gwiazd. To właśnie Pani Alina kształtowała w uczniach estetykę, podkreślała, jak istotnym w życiu jest dostrzeganie piękna otaczającego nas świata, zamkniętego w pamiątkach sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, architektonicznej. Ale nie tylko…

To właśnie Pani Alina nauczyła liczyć, a także stawiać pierwsze literki wiele dzieci, za co zawsze i na zawsze będziemy Jej wdzięczni. Dziękujemy.

     Dziękujemy także za bezgraniczne oddanie, wiarę w nasze sukcesy, za kształtowanie naszych charakterów i pozwalanie na pełne odkrywanie tajemnic edukacji szkół wdrażających nas w życie. Zawsze będzie Pani w naszych sercach…

     Drugą, długoletnią Pracownicą naszej szkoły była Pani Teresa Fikus, która także postanowiła przejść na emeryturę. Jej praca służyła ogółowi, była - można rzec – ukryta, cicha, sprawiająca, że chciało się przychodzić do szkoły. Zawsze lśniły czystością klasy i korytarze, a i wyjątkowe poczucie humoru Pani Tereni, nie pozwalało przejść obojętnie nad codziennymi sprawami szkolnymi. To jej śmiech rozładowywał stres przed kartkówkami i pozwalał odreagować napięcie. Z kolei luźne rozmowy kazały wierzyć, że nauka jest czymś przyjemnym i lekkim.

Za zaangażowanie, oddanie i serce – serdecznie dziękujemy!

     Osobą, która także nas pożegnała (choć wiemy, że jej dobra energia będzie nam towarzyszyć), jest Pani Natalia Fabrowska. Nasza anglistka. To Pani, która swym emanującym uśmiechem i życzliwością, a także sposobem bycia, zarażała nas miłością do języka
i poznawania obyczajów krajów anglojęzycznych.

    Dziękujemy Pani za uśmiechniętą twarz, determinację w nauczaniu języka angielskiego, bezgraniczną życzliwość i przede wszystkim za relacje, które pozwalały nam rozmawiać z Panią o wszystkim, słuchać życiowych rad i ciekawostek z wielkiego świata.

     Dziękujemy także za oddanie i za ofiarność, za chwile, w których cieszyliśmy się z sukcesów egzaminacyjnych, wysokich miejsc
w konkursach i naprawdę za wszystko!

     I choć pożegnaliśmy Panie, a rok szkolny pomachał na pożegnanie ręką, my wiemy, że to, co zostaje najcenniejszego, to wspomnienia, których nikt nam nie odbierze i do których zawsze będziemy wracać…

    A teraz? Teraz tylko cieszyć się wakacjami i jak w wierszu poeta Józef Ratajczak podpowiada, czekać najcieplejszych dni:

Usiadł liść na gałązce,

zieleń zaciska w piąstce,

otwiera dłonie i z dłoni

lato rozwija zielone.

więcej zdjęć w galerii obrazów


NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKA NIEMIECKIEGO
I ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

     Guten Morgen! :) Słowa te, już od samego rana jednego z czerwcowych tygodni, rozbrzmiewały w murach naszej szkoły, albowiem przez trzy dni: od poniedziałku do środy, dwie studentki z Niemiec: Josefine Dreifke i Mareen Hahn wraz z p. Darią Wróblewską, współprowadziły we wszystkich klasach lekcje języka niemieckiego i zajęć komputerowych.

     Te dwie miłe Panie, które studiują na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, przebywały w naszej szkole dzięki zaproszeniu przez nauczycielkę języka niemieckiego oraz dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, do którego pani Daria należy.

     Podczas pobytu w Polsce, w ramach programu, w dniach od 13 do 18 czerwca 2014r., Panie, oprócz spotkań z uczniami, rodzicami i nauczycielami, zwiedzały również Ostrów Wielkopolski i okolice oraz przepiękne tereny Gminy Przygodzice.

     W czasie w/w zajęć, które przepełniały gry i zabawy, uczniowie musieli się wykazać znajomością języka niemieckiego, bystrością, szybkością i poczuciem humoru, dzięki czemu dobrze się bawili. Między innymi były to: ćwiczenia na wymowę, uczenie się piosenek
i rymowanek w języku niemieckim, krzyżówki, kalambury, dialogi, zabawa „Kofferpacken” oraz inne.

     Dla naszych uczniów była to niecodzienna okazja, by skonfrontować swoje umiejętności językowe z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego (Muttersprachler).

     Uczniowie na pewno na długo zapamiętają te radosne i pełne ciekawej nauki dni, ponieważ śmiechu i zabawy było co niemiara :) 

DANKE SCHŐN


AKCJA EKOLOGICZNA "STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY"

     Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli od 01 października 2013r. do 15 czerwca 2014r. w akcji ekologicznej STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY. 

Akcja polegała na zbiórce zużytych płyt CD/DVD/bluray, starych telefonów komórkowych, baterii, zużytych ładowarek, kabli itp. oraz zbiórce małego AGD i RTV.

Największą liczbę punktów uzyskała klasa I SP, która zebrała ich 15335 i tym samym zajęła I miejsce w powiecie.

Do największych zbieraczy w tej klasie należą:

1.Mikołaj Cieśliński – zebrał 7799 pkt

2.Jakub Stasiak- 5194 pkt.

Natomiast cała szkoła zebrała w trakcie prowadzonej zbiórki sprzętu 22605 punktów.

Wszystkim gratuluję i dziękuję za duże zainteresowanie.

Szczególne podziękowania należą się Justynie Pastuszak, która przez cały rok szkolny dzielnie zbierała sprzęt, zajmowała się jego liczeniem i wpisywaniem na listy klasowe. Dziękuję jej za duże poświęcenie i zaangażowanie, sumienność i staranność w prowadzeniu dokumentacji. Pragnę podziękować także klasie III gimnazjum za wszelką pomoc podczas zbierania, gromadzenia i przenoszenia sprzętu.

A oto wyniki poszczególnych klas:

- klasa I SP- 15 335 pkt.

- klasa II -1291 pkt.

- klasa III – 1066 pkt.

- klasa IV – 541 pkt.

- klasa V – 192 pkt.

- klasa VI – 1591 pkt.

- klasa I G – 348 pkt.

- klasa II – 129 pkt.

- klasa III – 112 pkt.

Najaktywniejsi uczniowie i cała klasa pierwsza SP zostali obdarowani drobnymi upominkami, a nagroda zostanie wybrana ze specjalnego katalogu i dostarczona w późniejszym terminie przez firmę Slam.

Opiekun akcji: mgr Regina Ziąbka


PIKNIK RODZINNY

       Sobotnie popołudnie 14 czerwca zamieniło naszą szkołę w miejsce zabawy i mile spędzonego czasu :-) Dlaczego? Oto bowiem
o godz. 14.00 rozpoczął się piknik rodzinny!

    Otwarcia dokonała Pani Dyrektor – Urszula Pawłowska, która nie tylko powitała obecnych, ale także podsumowała bieżące sprawy szkolne. A jedną z przyjemniejszych była ta, że na owej imprezie gościliśmy dwie studentki z Niemiec: Josefine Dreifke i Mareen Hahn
z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Na tym jednak nie koniec, albowiem te dwie miłe panie, od poniedziałku do środy wraz z p. Darią Wróblewską, będą współprowadziły we wszystkich klasach lekcje języka niemieckiego i zajęć komputerowych. Dla naszych uczniów jest to niecodzienna okazja, by skonfrontować swoje umiejętności językowe z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego.

     W dalszej części pikniku oczywistą ucztą dla oka i niewątpliwą radością, było podsumowanie konkursów przeprowadzonych podczas Tygodnia Promocji Zdrowia. Dokonała tego koordynatorka akcji - p. Regina Ziąbka. I tak – między innymi - raz jeszcze mieliśmy okazję ujrzeć kreatywnie zaprojektowane stroje najmłodszych, którzy wcielili się na chwilę w jakieś warzywo lub owoc.

Oto szczegóły:

 • konkurs na najoryginalniejsze przebranie:

I miejsce: Mikołaj Cieśliński

         Michalina Szczepańska

         Dawid Fabiś

II miejsce: Mateusz Błaszczyk

III miejsce: Zuzanna Krysiak

 • konkurs „Co wiemy o zdrowiu?”:

I miejsce: Wiktoria Glaza

II miejsce: Karolina Błaszczyk

III miejsce: Paulina Borkowska

 • II Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS:

I miejsce: Katarzyna Mrugała i Jakub Broniarczyk

II miejsce: Paulina Fikus

III miejsce: Laura Marciniak

 • konkurs na film reklamowy „Jak zdrowo jeść? ”:

- wyróżnienie: klasa I gimnazjum.

     Po podsumowaniu była chwilka przerwy, w czasie której goście, rodzice i uczniowie mogli skonsumować smaczne potrawy. Grillowaniem zajął się p. Radosław Błaszczyk, który przygotował pyszne kiełbaski. Po konkretnym posiłku, mogliśmy zjeść kolorowe gofry i popić świeżo wyciskanym sokiem, który podarował nam p. Adrianus Johannes Tuin – prezes miejscowej firmy „Almano”.
A wszystkim zajęły się niezastąpione Mamy naszych uczniów!

    Czas na wpół słonecznego popołudnia sentymentalnie płynął, umilany piosenkami i wierszykami. Wykonywali je nasi uczniowie,
a i należy wspomnieć, iż był moment, gdzie mikrofon mógł powędrować do wszystkich, z czego skorzystała nasza zeszłoroczna absolwentka – Patrycja Szczypkowska, wykonując wraz z siostrą i nastolatkami z kl. Ig piosenkę Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.

     Wszystkim, absolutnie wszystkim zaangażowanym osobom, gorąco dziękujemy!

więcej zdjęć w galerii obrazów


PROJEKT GIMNAZJALNY

     W roku szkolnym 2013/2014 do realizacji projektu przystąpiła klasa druga gimnazjum. Uczniowie opracowywali temat pn. „Czy wiemy, co i jak jemy?”. Gimnazjaliści pracowali w trzech grupach tematycznych.

I grupa opracowała temat -Chemia na talerzu. Efektem ich pracy są nagrane filmy przestawiające metody wykrywania tłuszczu, białka i skrobi w wybranych produktach spożywczych oraz prezentacja multimedialna traktująca o składnikach dodatkowych
w żywności. Rezultaty ich działań zostały zaprezentowane pozostałym klasom gimnazjalnym.

II grupa zajęła się zagadnieniem diety i starała się odpowiedzieć na pytanie czy dieta jest bezpieczna, czy groźna. Na podstawie różnorodnych źródeł uczniowie przedstawili w formie plakatu różne rodzaje diet oraz zaprezentowali plakat pn. „Jadłospis dla piętnastolatka”. Wszystkie materiały zostały wyeksponowane w trakcie odbywających się w szkole obchodów Tygodnia Zdrowia.

Prezentacja trzeciej części projektu odbyła się w czasie Tygodnia Zdrowia w formie plakatu i ulotek. Uczniowie przygotowali plakat poświęcony nawykom żywieniowym Anglików i ocenili angielski styl odżywiania. Ponadto zostały przygotowane ulotki, na których znajdowały się przepisy na zdrową sałatkę owocową, zdrowe ciasto (szarlotkę) oraz zdrową i prostą w wykonaniu potrawę (kurczak
z ryżem i warzywami). Wszystkie przepisy zostały napisane w języku polskim i angielskim. Ulotki zostały rozdane uczniom w czasie Tygodnia Zdrowia podczas długiej przerwy.


WYCIECZKA DO ANTONINA

     W środę, 11 czerwca br. pod opieką wychowawczyni p. Darii Wróblewskiej i nauczycielki przyrody p. Reginy Ziąbki, wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę do pobliskiego Antonina.

Sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w izbie edukacyjnej „Ogrodówka”, znajdującej się w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Antonin. Tam zapoznaliśmy się z ekspozycją o lesie i jego mieszkańcach. Na zakończenie pobytu w „Ogrodówce”, p. Waldemar Blażniak podarował nam upominek – książki o lesie.

Następnie podążyliśmy ścieżką edukacyjną rezerwatu „Wydymacz”.
W trakcie marszu obserwowaliśmy ciekawe obiekty przyrodnicze, tj. stanowisko wawrzynka wilczełyko, pomnikowe dęby, staw Wydymacz. Na wodzie wypatrzyliśmy perkoza rdzawoszyjego i łabędzie nieme. Spotkaliśmy też wiele drobnych żabek, które przemieszczały się wokół stawu. Nasza marszruta byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie kąsające komary.

Dalsza droga zawiodła nas do pałacyku myśliwskiego księcia Antoniego Radziwiłła. Mogliśmy tam odwiedzić salon Fryderyka Chopina, podziwiać piękną kolumnę ozdobioną trofeami myśliwskimi, obejrzeć wnętrze pokoju gościnnego i wejść na galerie.

Kiedy już zmęczyły nas przyrodnicze zmagania i zwiedzanie, rozłożyliśmy koce na trawie w przypałacowym parku i rozpoczęliśmy piknik. Placek upieczony przez Mamę Karoliny - którego smak i zapach wspominamy do dziś - był przepyszny i nader krzepiący! Także ze zdwojoną siłą przystąpiliśmy do kolejnych zadań przyrodniczych i językowych.

Z wielkim powodzeniem odpowiedzieliśmy poprawnie na wszystkie pytania quizu z j. niemieckiego. Utrwaliliśmy słownictwo związane
z lasem, zwierzętami i owadami, udoskonalaliśmy tworzenie pytań i odpowiedzi. Pani Daria była z nas dumna :-)

Dużo radości sprawiła nam również zabawa na orientację w terenie, przygotowana przez naszą wychowawczynię.

Po mile spędzonych chwilach, w trakcie których zabawa przeplatała się z nauką, udaliśmy się do ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Lido”. Tam wreszcie mogliśmy dać upust naszej energii - brykaliśmy na placu zabaw, moczyliśmy nogi w Szperku oraz graliśmy
w cymbergaja.

Uczniowie klasy V
TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

     Od 02 do 06 czerwca br. odbywały się w naszej szkole różnorodne działania w ramach obchodów Tygodnia Promocji Zdrowia.

W poniedziałek uczniowie klasy II gimnazjum przygotowywali przekąski z marchwi i jabłek, którymi częstowali wszystkich podczas dużej przerwy.

Następnego dnia, czyli 03 czerwca, dzieci z klas IV –VI mogły wykazać się swoją wiedzą, biorąc udział w konkursie pn. „Co wiemy o zdrowiu?”. Gimnazjaliści natomiast, uczestniczyli w II edycji Szkolnej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

Punktem kulminacyjnym obchodów tygodnia zdrowia była środa. Wtedy to wszyscy uczniowie przystąpili do przygotowywania smacznych potraw. Na szkolnym korytarzu przygotowano stoiska ze zdrową żywnością.

I tak:

- klasy 1-3 podały zdrowe desery,

- klasy 4-6 - sałatki owocowe i warzywne,

- klasy 1-3 gimnazjum – zdrowe ciasta.

Na oddzielnym stoisku przygotowywano świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. Kiedy wszystko było gotowe, cała brać uczniowska ochoczo przystąpiła do degustacji.

W tym samym czasie, w gabinecie p. pielęgniarki, można było skontrolować swoją wagę i wzrost, aby wyznaczyć wskaźnik BMI.

Natomiast w czwartek w sali gimnastycznej odbył się aerobik dla rodziców z dziećmi, który poprowadziła zaprzyjaźniona z nami nauczycielka wychowania fizycznego p. Ewa Rybczak.

Ostatni dzień obchodów Tygodnia Promocji Zdrowia był poświęcony najmłodszym. Tego dnia uczniowie klas 1-3 stawili się do szkoły przebrani za owoc lub warzywo. Podczas szkolnego apelu zaprezentowali swój strój, który został oceniony przez komisję konkursową. Ponadto każdego dnia na dużej przerwie uczniowie z gimnazjum prowadzili na szkolnym korytarzu lub na placu przed szkołą ćwiczenia ruchowe przy muzyce.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu obchodów Tygodnia Promocji Zdrowia.

Koordynator akcji

Regina Ziąbka

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


SPOTKANIE Z PANIĄ WIOLETTĄ PIASECKĄ

     W piątek, 6 czerwca 2014 r. urocza drewniana altanka na placu zabaw obok Biblioteki zmieniła się w miejsce magiczne. Na spotkanie z dziećmi przybyła bowiem dobra wróżka, która na ponad godzinę zaczarowała i miejsce i słuchaczy...
To pani Wioletta Piasecka - autorka książek dla dzieci - spotkała się ze swoimi czytelnikami. Opowiadała im o swoich książkach, rodzinie, przygodach, radościach. Własnoręcznie wyczarowanymi kukiełkami zaprezentowała fragment jednej z baśni. Motywem przewodnim spotkania była "Mała Cyganeczka" - najnowsza książka autorki. Było wiele konkursów, zagadek, pytań. Były też wróżby na przyszłość, wszystkie oczywiście dobre!
Na zakończenie spotkania mali słuchacze mogli kupić książeczki i uzyskać autograf pisarki.
To urocze spotkanie przedszkolacy z Calineczki i uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej zawdzięczają dyrekcji Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice.


APEL Z NIESPODZIANKĄ

        Dnia 6.06.2014r. w naszej szkole podczas apelu został przekazany przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego
w Kaliszu p. Stanisława Piotrowskiego oraz wicemarszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego p. Krzysztofa Grabowskiego na ręce samorządu uczniowskiego sprzęt multimedialny (laptop, projektor i program BRD) w trosce o większe bezpieczeństwo oraz świadome i odpowiedzialne uczestniczenie w ruchu drogowym.

        Nowy sprzęt wzbogacił bazę multimedialną szkoły, a tym samym przyczyni się do ciekawszego i skuteczniejszego kształcenia
i wychowania komunikacyjnego uczniów.

        Podczas apelu wręczono również karty rowerowe uczniom klasy IV, którzy wcześniej pomyślnie zdali egzamin teoretyczny
i praktyczny z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


KARTA ROWEROWA W NASZEJ SZKOLE

     Z prawdziwą przyjemnością możemy się dziś pochwalić, iż wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu na kartę rowerową, zdali go pomyślnie. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna nie przysporzyła kłopotów młodym kierowcom jednośladów i od czwartego czerwca grupa siedemnastu uczniów klasy IV posiada dokument uprawniający ich do poruszania się rowerem.

GRATULUJEMY!

Egzamin przeprowadzili: nauczyciel techniki – mgr Elżbieta Paprocka
oraz nauczyciel wychowania fizycznego – mgr Sławomir Sołtysiak 


Program "RATUJEMY-UCZYMY RATOWAĆ"

     Dnia 03.06.2014r. odbyło się już kolejne szkolenie dla uczniów klasy I i III szkoły podstawowej w ramach programu „RATUJEMY – UCZYMY RATOWAĆ” prowadzonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szkolenia dla 21 uczniów prowadzili nauczyciele:
mgr Elżbieta Paprocka i mgr Sławomir Sołtysiak.

Program realizowany był w dwóch edycjach po 2 godziny. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w zamian za to otrzymają specjalne hologramy WOŚP na świadectwach szkolnych.


"GORĄCZKA ZŁOTA"

null

     Od 04 marca do 31 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji charytatywnej pod nazwą Gorączka złota, prowadzonej przez szkolne koło PCK.

      W tym czasie członkowie koła zbierali wśród uczniów monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Zebrane pieniądze pozwolą na sfinansowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z najuboższych rodzin.

      Akcja w szkole była prowadzona w formie konkursu.

Poniżej przedstawiam wyniki zbiórki grosików w poszczególnych klasach.

Klasa

Ilość monet
1gr

Ilość monet
2gr

Ilość monet
5gr

Ilość monet
10gr

Suma

w zł

     Kwota w 
     przeliczeniu
     na ucznia

II SP

    89

26

23

0

2,56

      0,23 zł

III SP

    555

340

395

0

32,1

      2,91 zł

IV SP

    1091

710

390

0

44,61

      2,62 zł

V SP

    504

289

213

0

21,87

      2,68 zł

I G

    1224

309

188

0

27,82

      2,78 zł

II G

    198

128

126

1

10,94

      1,09 zł

Razem:

    3661

1828

1335

1

139,5

      3,07 zł

W konkursie na największą kwotę zebraną w przeliczeniu na jednego ucznia wygrała klasa III szkoły podstawowej.

Łącznie uczniowie zebrali 139,5 złotych, które zostały przekazane na ręce p. Edmunda Siwka - kierownika biura PCK.

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w akcji, a klasie trzeciej składam gratulacje.

Opiekun SK PCK

Regina Ziąbka


Wyróżnienie w konkursie piosenki dziecięcej
i młodzieżowej o Grand Prix "ZŁOTY MIKROFONIK"

     Trzy wokalistki naszego gimnazjum: Paulina Fikus, Anita Musiał i Laura Marciniak wzięły udział w konkursie piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix „Złoty Mikrofonik” 2014, który odbył się 30 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Należy podkreślić, iż podczas tegorocznych występów można było podziwiaćrekordową liczbę uczestników.

W kategorii: Roczniki 2000-1996, wyróżniona została Laura Marciniak, uczennica drugiej klasy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: Krzysztof Kamzol


MISTRZOSTWA GMINY
W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     Dnia 30 maja br. już po raz XXI odbyły się w Czarnymlesie Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych. W wyścigach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu naszej gminy. Biegi odbywały się na dystansie ok. 1000 metrów na drodze leśnej. Najlepsze szkoły otrzymały dyplomy, a zawodnicy medale.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych wygrała szkoła z Przygodzic, a gimnazjalnej - Janków Przygodzki.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy indywidualne: złote medale zdobyły siostry Golińskie: Nicola z V klasy szkoły podstawowej i Wiktoria z I klasy gimnazjum oraz Honorata Świderska z II klasy gimnazjum wywalczyła srebrny medal.

Organizatorem zawodów był mgr Sławomir Sołtysiak.


II miejsce w Konkursie Wiedzy o Leśnictwie

     Dnia 28 maja 2014r. uczniowie klas V i VI, wzięli udział w XI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Leśnictwie, który odbył się
w siedzibie Nadleśnictwa Antonin. Jego organizatorem był Zespół Szkół w Przygodzicach. Zanim jednak do niego doszło, uczniowie musieli walczyć o miejsce w drużynie, podczas eliminacji szkolnych. I tak, w konkursie wzięli udział:

- Karolina Błaszczyk z klasy VI,

- Mariusz Bodylski z klasy VI,

- Michał Roga z klasy V

Po podsumowaniu, okazało się, że II miejsce zdobył Michał Roga.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk p. dyr. Anny Zydorowicz i zastępcy nadleśniczego p. Tomasza Rychlika.

GRATULUJEMY!


WYCIECZKA DO CHORZOWA

       Dnia 23 maja br. grupa uczniów naszego Zespołu Szkół wzięła udział w jednodniowej wycieczce dydaktycznej, podczas której odbyła się m.in. dwugodzinna lekcja astronomii w Śląskim Planetarium w Chorzowie. Byliśmy również w Muzeum Domu Chleba w Bytomiu – Radzionkowie, gdzie zapoznano uczniów z historią i wypiekiem chleba. Wszyscy mieli możliwość zrobienia warkocza
z przygotowanej masy ciasta, które potem kosztowaliśmy. Dużą uwagę zwrócono na szacunek do chleba.

Opiekunami wycieczki byli: p. Daria Wróblewska, p. Elżbieta Paprocka i p. Władysław Jankowski, a organizatorem p. Sławomir Sołtysiak.

więcej zdjęć w galerii obrazów


POTRÓJNY SUKCES

    Dnia 23 maja br. w Zespole Szkół w Dębnicy odbył się XI GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH pod patronatem Wójta Gminy Przygodzice pana Krzysztofa Rasiaka.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Przygodzice.

     Naszą szkołę reprezentowali:

­           Karolina Cieślińska z V klasy,

­           Wiktoria Glaza z IV klasy,

­           Michał Roga z V klasy.

Uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą na temat historii, geografii i życia społeczno- politycznego krajów niemieckiego obszaru językowego, a więc: Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Księstwa Liechtenstein.

Udowodnili, że są najlepsi! Powtórzyli sukces swoich koleżanek i kolegów sprzed kilku lat i zajęli trzy pierwsze miejsca!

           Michał Roga - I miejsce

           Karolina Cieślińska - II miejsce

           Wiktoria Glaza - III miejsce

Z rąk dyrektora ZS w Dębnicy p. Dariusza Spychalskiego otrzymali nagrody w postaci: książek, dyplomów oraz statuetek ufundowanych przez Wójta Gminy Przygodzice.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


więcej zdjęć w galerii obrazów


III GMINNY KONKURS PRZYSŁÓW 

W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

      22.05.2014r. uczennice klasy II i III gimnazjum wzięły udział w III Gminnym Konkursie Przysłów w Języku Angielskim
i Niemieckim.
Konkurs odbył się w Gimnazjum w Dębnicy. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Marta Kaczmarek, Katarzyna Mrugała oraz Paulina Fikus przygotowywały się pod kierunkiem pani mgr Natalii Fabrowskiej oraz pani mgr Darii Wróblewskiej.

Uczennice udowodniły, że przysłowia angielskie i niemieckie są dla nich bardzo łatwe i... zdobyły I miejsce!

Nagrody - w imieniu Wójta Gminy Przygodzice Pana Krzysztofa Rasiaka - wręczyła Pani Dyrektor GZEAS mgr Barbara Elżbieta Duczmal.

Serdecznie GRATULUJEMY!

więcej zdjęć w galerii obrazów


LEKKOATLETYCZNE WIOSENNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

           Wiosna w pełni. Za oknem szum ciepłego wiatru i przebłyski słonecznych promieni, dających trwałą energię do działania nie tylko uczniom siedzącym w ławach szkolnych, ale – jak się okazuje - przede wszystkim tym, którzy zdobywają wysokie miejsca podczas zawodów sportowych. A jest ich sporo. Oto oni:

 • I miejsce Nikoli Golińskiej w biegu na 60m i 600m w Mistrzostwach Gminy w Jankowie Przygodzkim – 30.04.2014r.,
 • I miejsce Nikoli Golińskiej w biegu na 300m w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce – 14.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski,
 • I miejsce Anity Musiał w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – 06.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski,
 • II miejsce Anity Musiał w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – 06.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski w rzucie oszczepem,
 • I miejsce Szymona Zimniaka w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce w biegu na 100m i 300m – 06.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski,
 • III miejsce Jakuba Śniatały w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – 06.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski,
 • III miejsce Justyny Pastuszak w Mistrzostwach Gminy w Lekkiej Atletyce w biegu na 1000m – 06.05.2014r., „STAL” Ostrów Wielkopolski,
 • III miejsce Szymona Zimniaka w biegu na 300m w zawodach powiatowych – 07.05.2014r., „STAL” w Ostrów Wielkopolski,
 • II miejsce Anity Musiał w zawodach powiatowych w pchnięciu kulą – 07.05.2014r., „STAL” w Ostrów Wielkopolski.

SERDECZNIE GRATULUJEMY! więcej zdjęć w galerii obrazów


WARSZTATY PRZYRODNICZE W DĘBNICY

     12 maja br. wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę dydaktyczną do szkoły w Dębnicy. Tam wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych dla uczniów klas IV –VI, które poprowadziła pani Monika Aleksander (Pani Probówka), chemik
z wykształcenia. Pani Monika przybliżyła i przypomniała uczniom zagadnienia związane z fotosyntezą oraz otrzymała i porównała właściwości tlenu i dwutlenku węgla. Następnie dzieci mogły samodzielnie wyekstrahować zielony barwnik znajdujący się w liściach, czyli chlorofil. Wykorzystały do tego metodę zwaną chromatografią cienkowarstwową.

Tego samego dnia odbyły się warsztaty pn. Laboratorium Sherlocka Holmesa przeznaczone dla gimnazjalistów, w których wzięli udział uczniowie klas I-III. Pani Monika zapoznała uczniów ze wskaźnikami chemicznymi, innymi niż stosowane na lekcji chemii tj. błękit bromotymolowy czy czerwień bromokrezolowa. Gimnazjaliści samodzielnie badali odczyny przygotowanych roztworów, posługując się powyższymi wskaźnikami, obserwowali sposób barwienia płomieni przez niektóre metale, przeprowadzili reakcje strąceniowe oraz odszyfrowali wiadomość zapisaną atramentem sympatycznym.

Zdaniem większości uczniów warsztaty były ciekawe, dostarczyły interesujących wiadomości z biochemii i analizy chemicznej, ale też wywołały pewien niedosyt, ponieważ młodzież chciałaby wykonywać więcej doświadczeń.

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


II miejsce w GMINNYM KONKURSIE CHEMICZNYM
"ŁAMIGÓWKI CHEMICZNE II"

     08 maja 2014r. w Zespole Szkół w Chynowej odbył się Gminny Konkurs Chemiczny „Łamigłówki chemiczne II”.
Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

     1. Kornelia Stawicka – kl. I

     2. Jakub Broniarczyk – kl. II

     3. Kacper Dudczak – kl. III

Rywalizowało ze sobą pięć zespołów z gimnazjów z terenu gminy Przygodzice.

Podczas konkursu uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami:

 • rozpoznawali szkło laboratoryjne
 • wykazali się znajomością symboli i wzorów chemicznych
 • badali i określali doświadczalnie odczyn roztworów
 • określali reakcje charakterystyczne w celu rozpoznania poszczególnych związków chemicznych
 • rozwiązywali łamigłówki chemiczne

Nasi gimnazjaliści zmierzyli się w dogrywce z rówieśnikami z gimnazjum w Jankowie Przygodzkim i ostatecznie zajęli II miejsce. Każdy z uczniów otrzymał dyplom uczestnictwa i nagrody pamiątkowe.

Wielkim zaskoczeniem było wręczenie przez organizatorów na ręce opiekunów kartonów ze szkłem laboratoryjnym, jako podarunku dla szkoły.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


223. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     Dnia 3 maja, w 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Zespole Szkół w Czarnymlesie miały miejsce gminne obchody tego niebywałego święta.

     Późnym popołudniem, po okolicznościowej Mszy Świętej odprawionej przez ks. prob. Grzegorza Zamelka i wikariusza Radosława Talarskiego w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Czarnymlesie, oddaniu szacunku i dowodu pamięci w postaci kwiatów pod miejscowym obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej, miała miejsce część artystyczna zrealizowana przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem p. Krzysztofa Karolewskiego, p. Ewy Borowicz-Kasznickiej i p. Renaty Matschi.

     Zanim jednak do niej doszło, Pani Urszula Pawłowska – Dyrektor naszej szkoły, powitała wszystkich znamienitych i zacnych gości, wśród których znaleźli się m.in. Wójt naszej Gminy – p. Krzysztof Rasiak i Poseł na Sejm – p. Andrzej Dera.

     Niemniej jednak najważniejszymi osobami w tym dniu byli sami uczniowie, którzy na około godzinę zabrali widzów w podróż po świecie muzyki i tańca, udowadniając, iż są prawdziwymi artystami.

     Na początku gimnazjaliści zaprezentowali taniec narodowy - polonez, po czym miał miejsce występ solowy naszej absolwentki Diany Szczypkowskiej. Kolejnymi atrakcjami i ucztą dla oka i ucha były piosenki w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej, a także gimnazjalistek: Pauliny Fikus, Laury Marciniak, Katarzyny Mrugały i Anity Musiał, która również zaśpiewała solo.

     Pełnymi uroku chwilami były momenty, w których prezentowali się młodsi i najmłodsi artyści. Do takich na pewno można zaliczyć zatańczenie krakowiaka przez najmłodszych wykonawców, czyli przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Calineczka” w Czarnymlesie, występ siedmioletniej Wiktorii Janiak, jak również wykonanie układu choreograficznego na tle przepięknej muzyki pt. ”Flagi”.

     Nie byłoby jednak pełni przeżyć, gdyby nie gremialne zaangażowanie wszystkich występujących uczennic i uczniów, jak również rodziców i wszystkich pracowników szkoły.  

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


null

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI PCK! Pomóżmy dzieciom spędzić ciekawie wakacje.

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej " GORĄCZKA ZŁOTA" prowadzonej
przez nasze szkolne koło PCK. W ramach akcji zbieramy monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy.
Akcja trwać będzie do końca maja.

Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci. Akcja w szkole prowadzona jest w formie konkursu.

Klasa, która zbierze największą kwotę otrzyma słodki upominek.

Opiekun SK PCK
Regina Ziąbka


GAZETKA SZKOLNA

      4 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole został wydany pierwszy numer gazetki szkolnej De facto.

Twórcami tej gazetki są uczniowie gimnazjum, którzy samodzielnie redagują swoje artykuły. Naszych młodych dziennikarzy koordynuje p. Renata Matschi.

W nowej gazetce znajdują się artykuły na różne tematy, jak np. sport, muzyka, historia, a także turystyka. Kolejny numer jest przewidywany na 5 maja (poniedziałek).

prev next

SPORTOWE SUKCESY DZIEWCZYN

     Z prawdziwą przyjemnością zawiadamiamy, że dnia 03.04.2014r. dziewczyny z naszej szkoły, reprezentujące żeński klub kolarski "MLUKS"  Szperek Burghardt Antonin, zdobyły I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Kolarstwie MTB 
w Antoninie zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

 Skład drużyny:

 • Angelika Urbaniak – kl. IV
 • Nicola Golińska– kl. V
 • Wiktoria Golińska – kl. I gimnazjum
 • Weronika Rozwora – kl. I gimnazjum
 • Kornelia Stawicka – kl. I gimnazjum
 • Żaklin Szczypkowska – kl. I gimnazjum
 • Honorata Świderska – kl. II gimnazjum

W tym też dniu odbyła się Wielkopolska Próba Kolarska, gdzie indywidualnie dziewczyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce Nicola Golińska – rocznik 2002
I miejsce Wiktoria Golińska – rocznik 2000
II miejsce Weronika Rozwora – rocznik 2000
III miejsce Kornelia Stawicka – rocznik 2000
V miejsce Żaklin Szczypkowska – rocznik 2000
II miejsce Honorata Świderska – rocznik 1999

SERDECZNIE GRATULUJEMY!Konkurs informatyczny CYBORG 2014

     Po raz pierwszy dwie uczennice naszej szkoły przystąpiły do XI konkursu Cyborg organizowanego przez Zespół Szkól Technicznych
w Ostrowie Wlkp. Tematem tegorocznej edycji dla uczniów klas 4-6 było wykonanie pracy plastycznej - plakatu „Przyszłość Ziemi
w naszych rękach- drugie życie śmieci”. Wyróżnienie zdobyła Sara Pinkiewicz z klasy 6, której należą się GRATULACJE.


Wizyta uczniów klasy I w Publicznym Przedszkolu "Calineczka" w Czarnymlesie

     Dnia 31 marca grupa uczniów najmłodszej klasy naszej szkoły wybrała się do Publicznego Przedszkola „Calineczka” w Czarnymlesie. Wizyta pierwszoklasistów była odpowiedzią na zaproszenie przedszkolaków z okazji wystawienia przedstawienia na motywach baśni „Calineczka” Hansa Christiana Andersena.
Przepiękne stroje, śliczne układy taneczne, a przede wszystkim ciekawy montaż słowno-muzyczny, pozwoliły przenieść się w miejsca, gdzie żyła baśniowa Calineczka :-)

prev next

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI
W JĘZYKU NIEMIECKIM

      Dnia 27 marca 2014r. w Zespole Szkół w Chynowej odbył się IX KONKURS RECYTATORSKI POEZJI W JĘZYKU NIEMIECKIM POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PRZYGODZICE. Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali:

 • Karolina Cieślińska
 • Aleksandra Kaczmarek
 • Michał Roga

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: "Bewegung gibt meinem Leben Sinn - Ruch nadaje sens mojemu życiu".

Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie! 

I miejsce zajęła Karolina Cieślińska,

II miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek.

Laureaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Przygodzice Pana Krzysztofa Rasiaka dyplomy, nagrody książkowe, drobne upominki, 

a zwyciężczyni I miejsca - Karolina, pamiątkową statuetkę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

prev next

Obchody Dnia Wiosny

     Dzień 21 marca wpisał się wesoło, a także zielono w kalendarz naszej szkoły. Cała brać uczniowska była ubrana na zielono, a od samego rana uczniowie klas I i IIg. chodzili do wyznaczonych klas i „przeprowadzali” lekcje.
Po zajęciach miało miejsce sfinalizowanie wcześniej ogłoszonych konkursów. Podczas obfitującej w śmiech akademii podsumowującej dzień pełen atrakcji, wyłoniono laureatów konkursu poetyckiego oraz zwycięskie klasy, które sporządziły najładniejszą gazetkę ścienną.
W grupie osób prezentujących swoje wiersze znaleźli się: Zuzanna Krysiak z kl. IIsp, Paulina Borkowska z kl.IV, Wiktoria Glaza również z klasy IV, Karolina Cieślińska, Aleksandra Kaczmarek, Damian Sikora – z klasy V oraz z klasy VI – Karolina Błaszczyk.
Swoją wiedzą z języka angielskiego mogli pochwalić się chętni uczniowie podczas miniegzaminu z języka angielskiego. Pytań było sporo, a nasi uczniowie radzili sobie rewelacyjnie!
Jednak najwięcej śmiechu było podczas prezentowania postaci naszej szkoły. Chętni uczniowie gimnazjum przebrali się za pracowników szkoły, by tajemniczo wejść i się zaprezentować, podczas gdy widownia miała odgadnąć, jaką postać ukazują. Śmiechu było co niemiara, także wiosna musi być piękna :-)

Inicjatorkami Dnia Wiosny były p. Natalia Fabrowska i p. Renata Matschi.

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


Pokaz historyczny

          Dnia 19 marca 2014r. grupa artystyczna Rekonstrukto przygotowała dla naszych uczniów pokaz historyczny

"Życie i kultura w średniowieczu". Zaprezentowano obyczaje i kulturę epoki oraz kolekcję broni i rekwizytów.

null

więcej zdjęć w galerii obrazów


Stypendyści Zespołu Szkół w Czarnymlesie
za wyniki w nauce oraz w sporcie uzyskane w I okresie
roku szkolnego 2013/2014

 • Paulina Borkowska - klasa IV
 • Wiktoria Glaza - klasa IV
 • Milena Wilczyńska - klasa IV
 • Karolina Cieślińska - klasa V
 • Nicola Golińska - klasa V
 • Karolina Błaszczyk - klasa VI

Serdecznie GRATULUJEMY!

null


Gala Samorządowa Gminy Przygodzice

Wyróżnienie dla Nicoli Golińskiej i Weroniki Rozwory za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju Gminy Przygodzice w roku 2013 w kategorii "Działalność sportowa".

Serdecznie GRATULUJEMY!

null

null